בחירות בארץ אמריקי

[פורסם לרגל בחירות 2016 בארה"ב]

א.
דמוקרטיא שלאמריקא כיצד, הולכים כל בני אמריקי ונכנסים כל אחד לפנים מן הפרגוד ומטילין אוסטרקא אחת שכתוב בה שם מי שבוחרין אותו להתמלך עליהם.
נוטלים כל אוסטרקאות ומונים אותן וכל מדינה ומדינה שנמצאת רובה ממליכה עליה איש פלוני, הרי שרי אותה מדינה נעשים של אותו פלוני. וכן מדינות הרבה. ומי שרוב שרי מדינות בידו מיד ממליכין אותו עליהם.

ב.
מעשה שפעם הוצרכה מדינה אחת ליפול בחלקו של נשיא וג'ורג' בוש שמו. מנו כל אוסטרקאות שלה וחזרו ומנאום עד שלא נותרו אלא מקצת שפסלום, סוף דבר נפלה בחלקו. נמצא שאף על פי שאין רוב אנשים רוצים בו בנשיא זה, אותה מדינה שנפלה לו בחלקו הכריעתו לכף נשיאות. ובא מעשה לפני בית דין וטהרוהו.

ג.
שוב מעשה שהיה להם רשע אחד נואף ומגדף ושוטה ובעל זרוע שנתמלך על כל רפובליקין שהיו שם, ורשעה אחת שכולה מרמה ומיעוטה עליבות ואין לה משל עצמה כלום, והיו אנוסים שיהוא בוחרים בו או בה.

ד.
לפיכך כשאני רואה היום המוני בני אמריקי מהלכים אצל קלפי שלהם ושתי גורלות שלהן זה לעזאזל וזה לעזאזל, ושמא מה שיבחרו רובם לא יהיה רוב שרי מדינות שלהם ונמצאו מחליפים פיל בחמור, מודה אני למקום ב"ה שנתן לנו דמוקרטיא שלישראל שאינה כשל אמריקי, שדומקרטיא שלנו כל כמה שהיא רעה, פורענויות מן המין שאנו רואים היום אין בה, בחסד השם עלינו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: